Командувач ВМС Німеччини Кай-Ахім Шенбах подав у відставкуКомандувач Військово-морських сил Німеччини Кай-Ахім Шенбах був змушений подати у відставку після скандалу, спричиненого його заявами про те, що Володимир Путін заслуговує на повагу, а окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу української держави.

Об этом сообщает Преступная Россия


"Я попросив міністерку оборони Крістін Ламбрехт негайно звільнити мене від моїх обов’язків, — заявив віцеадмірал Кай-Ахім Шенбах. — Міністерка прийняла моє прохання", передає Голос Америки.


Шенбах озвучив політичні заяви у п’ятницю під час дискусії в аналітичному центрі в Індії. Відео цієї зустрічі поширили у соціальних мережах.


56-річний німецький віцеадмірал говорив англійською мовою. Під час дискусії він сказав, що Путін прагне, аби Захід ставився до нього як до рівного. "Він (Путін) насправді хоче поваги", – сказав Шенбах.


"Боже мій, виявлення до когось поваги мало коштує, навіть нічого не коштує… Легко виявити йому повагу, якої він насправді вимагає. І ймовірно, також заслуговує", — зазначив командувач ВМС Німеччини, назвавши Росію старою і важливою країною.


Шенбах визнав, що дії Росії в Україні потребують вирішення. Але він додав, що "півострів Крим втрачений. Він ніколи не повернеться, це факт".


Ці його слова суперечать спільній позиції країн Заходу про те, що анексія Росією Криму у 2014 році не може бути визнана і має бути скасована.


Перед його відставкою міністерство оборони Німеччини розкритикувало висловлювання Шенбаха, заявляючи, що ні змістом, ні формулюваннями вони не відображають позицію Німеччини. Шенбах вибачився за свої слова.


"Мої необдумані коментарі в Індії… додають все більше напруги моєму офісу, — заявив віцеадмірал Шенбах. — Я вважаю цей крок (відставку) необхідним для запобігання подальшої шкоди німецькому флоту, німецьким військам, а особливо, Федеративній Республіці Німеччина".


Нагадаємо, МЗС України вимагає публічного спростування урядом Німеччини заяви командувача ВМС ФРН щодо Криму


«Аргумент»


Источник: Руссиангейт

Резонанс