News:

Експерти пояснили в яких випадках хропіння стає смертельно небезпечним

13.02.2020
Хропіння у чоловіків

Хропіння у дорослих і особливо дітей може бути по-справжньому небезпечним. Важливо сприймати його не як дратівливий чинник, а як симптом, розповів лікар-отоларинголог Олексій Кошелєв.

Об этом сообщает Руспрес


Люди, які хропуть, зазвичай стикаються із затримками дихання уві сні. Ці паузи іноді складають до 10 секунд, а це може завдати серйозної шкоди здоров’ю. І найбільша небезпека при нічний зупинці дихання – це те, що людина починає отримувати менше кисню.


– Якщо це відбувається систематично, то звідси можуть випливати різні неприємності з серцево-судинною системою, – зазначає Кошелєв.


Мозку доводиться прокидатися, щоб відновити процес дихання. Це призводить до порушення сну, а також до втоми і головного болю на весь наступний день.


Для дітей хропіння і затримки дихання ще небезпечніші. Вони недоотримують кисень і, отже, організм не розвивається.


– Куди кисень найбільше витрачається? На м’язи і на мозок. Вранці дитина прокинеться неспокійною, апетит у неї буде відсутній і так далі”, – пояснив лікар.


І хропіння, і порушення дихання піддаються лікуванню, підкреслив Кошелєв.


Синдром обструктивного апное сну – раптова зупинка дихання, коли людина голосно хропе, перестає дихати, а потім хропіти і продовжує свій сон. Такий стан погіршує якість сну, що призводить до розвитку синдрому хронічної втоми. Крім того, апное заважає нормальному сну членам сім’ї пацієнта.


Джерело статті: “http://wworld.com.ua/health/63237”