News:

КНДР і Південна Корея оголосять про завершення 70-літньої війни

27.04.2018

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і президент Південної Кореї Мун Чже Ін домовилися в п’ятницю нарешті закінчити війну, яка фактично тривала між країнами 70 років, і досягти повної денуклеаризації Корейського півострова, повідомляє Bloomberg News.

Північна і Південна Кореї технічно залишаються у стані війни, оскільки війна 1950-1953 років завершилася укладенням перемир’я, а не мирного договору.

Домовленості завершити війну лідери досягли під час історичного саміту в п’ятницю, який вони проводять у південній частині демілітаризованої зони, що розділяє дві країни.

Кім Чен Ин і Мун Чже Ін заявили, що в наступному місяці вони проведуть військові переговори і будуть домагатися "поетапного роззброєння", не надавши більш детальної інформації.

Вони оголосили, що планують формально проголосити резолюцію про завершення війни і перетворити нинішнє перемир’я в мирний договір до кінця року.

Обидві сторони підтвердили свою загальну мету без’ядерного Корейського півострова шляхом повної денуклеаризації".

"Південна і Північна Корея домовилися докласти зусиль для забезпечення підтримки і співпраці міжнародного співтовариства в справі денуклеаризації Корейського півострова", — йдеться в заяві за підсумками зустрічі.

За словами глави Білого дому, зустріч з північнокорейським диктатором може відбутися в червні, однак поки невідомо де саме. Глава Білого дому розглядає п’ять ймовірних місць для проведення зустрічі з главою КНДР Кім Чен Ином.

У той же час, Bloomberg вдалося з’ясувати, що розглядаються дев’ять локацій, де можуть відбутися переговори між лідерами США та Північної Кореї. Крім Європи, зустріч може відбутися також у деяких містах Азії, зокрема, Монголії.

На тлі можливої зустрічі з американським президентом, Кім Чен Ин робить різні заяви про денуклеаризацію КНДР. Зокрема, нещодавно він оголосив про закриття ядерного полігону в північному районі і припинення ядерних і ракетних випробувань.

У той же час, президент Південної Кореї Мун Чже Ін зазначив, що Кім Чен Ин готовий до "повного ядерного роззброєння" навіть без виконання вимог про виведення американських військ з регіону, які попередньо висував.

А китайські видання писали, що лідер КНДР висунув дві умови для здійснення денуклеаризації: збереження політичної системи країни і компенсації з американської сторони.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/kndr-i-pivdenna-koreya-ogolosyat-pro-zavershennya-70-litnoyi-viyni-276450_.html”